Greenpeace w II LO
|Dzięki ścisłej współpracy miasta z organizacją Greenpeace z Europy słupska szkoła LO nr II będzie mogła produkować na swoje potrzeby energię ze słońca. Taki dokument podpisał prezydent miasta Robert Biedroń z kierownictwem Greenpeace w Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju w czerwcu 2015 r. W efekcie tej współpracy na słupskiej szkole zostanie zamontowany kolektor słoneczny, mikro elektrownia fotowoltaiczna. To pierwszy taki przykład w naszym mieście.
Urząd Miasta Słupsk i Greenpeace wspólnie działają na rzecz rozwoju energetyki obywatelskiej. Podczas spotkania Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia i dyrektora Greenpeace Polska Roberta Cyglickiego, które odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w Słupsku, w czerwcu 2015 roku, została podjęta decyzja o tym, że Greenpeace ufunduje i zainstaluje mikroelektrownię fotowoltaiczną na jednej ze szkół.
W ostatnich tygodniach trwały prace polegające na analizie konkretnych propozycji dotyczących lokalizacji elektrowni słonecznej. Brano pod uwagę możliwości techniczne, zapotrzebowanie na energię, lokalizację względem nasłonecznienia dachu oraz możliwość jak najlepszego wykorzystania możliwości mikroelektrowni.
Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych elementów zespół ds. realizacji projektu po konsultacji z ekspertami oraz urzędem miasta wskazał na najbardziej korzystną z perspektywy tej instalacji lokalizację, którą jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 mieszczący się przy ul. Mickiewicza 32 w Słupsku.