W niedzielę, 19 kwietnia, w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z okazji 50-lecia artystycznej współpracy. Towarzyszyć im będzie Warsaw String Quartet. Początek o godzinie 18:00.

Alicja Majewska (ur. 30 maja 1948 r. we Wrocławiu) i Włodzimierz Korcz (ur. 13 listopada 1943 r. w Łodzi) świętują 50-lecie artystycznej współpracy – jubileusz niepowtarzalny, jak ich muzyka. Z tej okazji wyruszają w trasę koncertową, podczas której usłyszymy największe przeboje, m.in. „Być kobietą”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, a także utwory, które mogą zaskoczyć publiczność.
>> CZYTAJ TEŻ: Andrzej Zborowski i wielka przygoda z muzyką (WYWIAD)
Na scenie towarzyszyć im będzie Warsaw String Quartet – zespół, który od lat współtworzy z nimi wyjątkowy, kameralny klimat koncertów, dodając utworom jeszcze większej elegancji.
>> CZYTAJ TEŻ: Legendarny skrzypek Krzysztof Jakowicz zagra w słupskiej filharmonii
– Koncert jest spotkaniem z muzyką pełną klasy, nostalgii, ale i pełną energii oraz humoru – tak charakterystyczną dla duetu Majewska-Korcz. Publiczność może liczyć na świetną atmosferę, opowieści zza kulis i subtelną dawkę wzruszeń. Artystka, znana z mistrzowskich interpretacji tekstów Wojciecha Młynarskiego, zabierze słuchaczy w sentymentalną podróż przez pół wieku swojej kariery. Nie zabraknie refleksji, uśmiechu i wdzięczności dla wiernych słuchaczy. To wieczór, który pozostaje w pamięci na długo! – zapowiadają organizatorzy.
Bilety w cenie 189 i 209 zł dostępne są w sprzedaży internetowej.
>> CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Dondalska zaśpiewa w słupskiej filharmonii
Źródło: Filharmonia Sinfonia Baltica





